-
A „Milan Konjović” Képtár gyűjteménye a művész 1084 válogatott művéből áll, és betekintést biztosít a híres festő kreatív életébe. A műveket retrospektív kiállítások (15 volt a mai napig) és alkalmi tematikus kiállítások formájában mutatják be, amelyekből eddig mintegy ötven volt. A Képtár számos Milan Konjović kiállítást szervezett Szerbiában és külföldön. A „Milan Konjović” Képtár eddig több mint félmillió látogatójával rendkívül fontos szerepet tölt be nemcsak Zombor város kultúrájában, hanem azon túl is, és mint ilyen, kihagyhatatlan hely Zombor város meglátogatása során.
-
Milan Konjović festőművész életműve több mint 6000 alkotásból áll: olajfestmények, pasztellek, akvarellek, tempera festmények, rajzok, kárpitok, színházi díszletek, jelmezvázlatok, ólomüvegek, mozaikok és nyomatok. Személyes, felismerhető expresszionista temperamentumot teremtett, amely 294 egyéni és 693 kollektív kiállításon teljes megerősítést kapott Jugoszláviában és Európa számos központjában (Prága, Budapest, Bécs, London, Amszterdam, Róma, Párizs, Athén, Moszkva) és a világban (Sao Paulo, New York, San Francisco…).
-
Milan Konjović művészi útja az úgynevezett „korai szakasszal” kezdődik, közép-európai iskoláztatása alatt. Párizsba utazva a szín a festészet fontos elemévé válik, és az első remekművek a „kék fázisban” jönnek létre, amelyet a szülőföldre visszatérve a szenvedélyes „vörös fázis” helyettesíti a vajdasági és dubrovniki tájakat, illetve embereket ábrázoló festményeiben. A háború és a fogság lecsendesítette a „szürke fázis” színeit, és 1953-ban fordulópont következett be, a tárgyhoz való szabadabb hozzáállás és a tiszta, intenzív színek uralma a „kolorisztikus fázis” munkáin, egy festészeti orientáció, amely az „asszociatív fázisban”, a művész kreativitásának legérettebb időszakában éri el tetőpontját. A késő Konjović-években létrejött, bizánci ikonok és freskók ihlette „bizánci szakasz” zárja a művészi út körét.